+90 212 294 01 02 iletisim@skalla.com.tr
Page
null

Gelişmiş Envanter Yönetimi

Gelişmiş Envanter Yönetimi

null

Gelişmiş Giriş-Çıkış Depo İşlemleri

Gelişmiş Giriş-Çıkış Depo İşlemleri

null

Hızlandırılış İadeler ve Gelişmiş Raporlama

Hızlandırılış İadeler ve Gelişmiş Raporlama

SAP WM / EWM MODÜLÜ

EWM sahip olduğu optimizasyon ve yönetim araçları ile depo ve dağıtım merkezlerini verimli, katma değer üreten birimlere dönüştürüyor. Sektör ve teknolojik tecrübenin harmanlanması ile sıfırdan inşa edilen EWM ürünü; özellikle perakende sektörü için Wave yönetimi, Cross-dock, kaynak yönetimi ve depo izlenebilirliği konularında hızlı ve etkin çözümler sunuyor. EWM kullanımı piyasa dinamiklerine daha hızlı cevap vermek mümkün hale geliyor.

SAP S/4 HANA’nın 1610 sürümü ile daha önce sunulan arabirimli SAP Tedarik Zinciri Yönetimi (SAP SCM) çözümü yerine, temel SAP S/4 HANA çözümünde gelişmiş depo fonksiyonu dahil olmak üzere gömülü Genişletilmiş Depo Yönetimi çözümünü tanıttı. SAP S/4HANA çözümü, SAP Business Suite’te sunulan geleneksel SAP ERP Depo Yönetimi işlevini de içerir.

SAP S/4 HANA’da sunulan gömülü EWM işlevselliği, SAP S/4HANA teklifinde büyük bir fonksiyonel kazançtır. Bu yeni işlevsellik, SAP S/4 HANA temel ürün teklifinde en iyi üreticiye sahip bir depo yönetimi çözümü sunuyor.

 • null

  SAP S/4 HANA'da Geleneksel Depo Yönetimi (WM)

  SAP Business Suite’te sunulan geleneksel SAP ERP Depo Yönetimi (SAP ERP WM) modülü SAP S/4 HANA platformuna taşındı. Sadece bulut tabanlı bir teklifle değil, yerinde kurulumla da destekleniyor. İşlev, SAP Business Suite lisansından çok az değişiklikle desteklenir. Son olarak SAP ERP WM işlevselliği, SAP EWM modülü Business Suite’e taşınır.

 • Envanter yönetimi
  Envanter yönetimi, depolama düzeyinde envanter takibine izin verir. Envanteri toplu halde yönetmek ve paletlerde veya diğer depolarda envanteri yönetmek gibi fonksiyonları destekler.
 • Giriş işlemleri
  Tüm öngirişler, alma (depoya malzeme) ve putaway (depolama envanteri) aktivitelerinin yanı sıra el ile veya elektronik arayüz yoluyla gelen bildirimler desteklenir.
 • Çıkış işlemleri
  Giden gönderi süreci, müşterilere, satıcılara veya tesisler arasında nakliye işlemini içerir. İşlevsellik, nakliye yönetimi için teslimat ve sevkiyat işlemlerinin yanı sıra, İlk Çıkarma (FIFO) dahil olmak üzere bu tür toplama ve çıkarma işlemlerini de içerir.
 • İç depo hareketleri
  Bu hareketler, depodan biniş veya depodan depoya fiziksel taşıma malzemeleri de dahil olmak üzere depodaki farklı fiziksel ve mantıksal durumları desteklemektedir. Ek depo hareketleri, malzemeleri kalite nedenleriyle engeller ve sayısız iç durum değişikliği gerçekleştirir.
 • Fiziksel envanter
  Bu süreçler ve kontroller, envanterin depo sayısında döngü sayımı, periyodik envanterler ve diğer sayım yöntemleri ile doğru olmasını sağlamak için uygulanmaktadır.
 • Raporlama
  Envanter seviyeleri, mal hareketleri ve gönderim veya teslim için açık teslimatlar gibi iş süreci izleme fonksiyonları dahil olmak üzere, geleneksel SAP Business Suite’te sayısız temel Depo Yönetimi raporları desteklenmektedir. Buna ek olarak, sadece birkaçını belirtmek için envanter değerlerini ve envanter dönüşlerini görmenize izin veren geleneksel bilgi sistemi raporları mevcuttur.
 • null

  SAP Genişletilmiş Depo Yönetimi (EWM)

  SAP Genişletilmiş Depo Yönetimi (EWM), küçük, orta ve büyük ölçekli işletmelerin depo süreçlerini daha verimli yürütmesine olanak tanıyan, en iyi duruma getirilmiş bir depo yönetimi çözümüdür. Üretim ve dağıtım merkezi operasyonlarını desteklemektedir. 2005 yılındaki ilk sürümünden beri, 9.4 sürümündeki güncel bir yayın yönetim protokolü aracılığıyla yeni iş gereksinimlerine ve endüstri trendlerindeki değişikliklere ayak uydurmaya devam etmektedir.

 • Envanter yönetimi optimizasyonu
  Bu işlevsellik, aynı temel depolama yönetim işlevlerini içerir, ancak boşluk/yer yaratma kavramını içerir. Yerleştirme, planlanan gelecekteki kullanım gibi dinamik envanter koşullarına dayanarak ideal ürün yerleştirme belirleme belirleyen bir süreçtir. Ayrıca malzemeyi ideal yerlere taşımak için yeniden düzenleme süreçlerini de içerir.
 • Gelen süreç optimizasyonu
  Gelen alım için işlevsellik, temel teklifi ve aynı zamanda birçok başka iş sürecini içerir. Temel işlemde materyal alınır ve depoya aktarılır. Gelişmiş işlevsellik, gelen malzemenin deşifre edilmesine ve daha sonra optimize edilmiş gruplandırılmış yerleştirme için inbound-giriş yeri üzerindeki malzmelerin gruplandırılmasına olanak tanır.
 • Hızlandırılmış iadeler işleme
  Gömülü EWM, doğrudan EWM’de planlanmamış dönüşlerin oluşturulmasına izin verir. Bu, gelen geri dönüş sürecini hızlandırır ve deponun malzemenin fiilen elde edilmiş stoğa girmesini sağlar.
 • Giden işlem optimizasyonu
  Giden işlem bir dizi gelişmiş işlev içerir, ancak özellikle bir dalga yönetimine odaklanır. Dalga yönetimi, optimize edilmiş toplamaya izin vermek için teslimatların bir dizi kritere göre gruplandırılmasını sağlar.
 • Giden süreç teslimi ve toplama
  Gelişmiş giden süreçler, kullanıcıların tek bir işlemde birden fazla müşteri teslimatı seçmelerine olanak veren, sepete gitme gibi gelişmiş e-ticaret işlevlerini içeren gömülü EWM teklifinde sunulur. Ek olarak, daha gelişmiş değişiklik ve EWM’deki teslimatların iptal edilmesi için işlevsellik etkinleştirildi.
WE HAVE POWER TO LET YOUR BUSINESS GROW
 • Smart & Flexible

  Nulla nec turpis sit amet mauris congue semper. In et neque vel sem ornare vestibulum ac vitae nulla. Aliquam posuere ultricies sapien.

 • Pixel Perfect Design

  Nulla nec turpis sit amet mauris congue semper. In et neque vel sem ornare vestibulum ac vitae nulla. Aliquam posuere ultricies sapien.

 • Multi-Purpose Template

  Nulla nec turpis sit amet mauris congue semper. In et neque vel sem ornare vestibulum ac vitae nulla. Aliquam posuere ultricies sapien.