SAP Malzeme Yönetimi (SAP MM) Danışmanlığı

Yeni Kurulum
Ana veri yönetimi
Malzemeler, satıcılar ve satın alma bilgi kayıtları ile ilgili ana verileri yönetmenize olanak tanır.
Dijital Dönüşüm
Satın Alma
Satın alma talepleri, teklif talepleri (RFQ'ler), satın alma siparişleri (PO'lar) oluşturmanıza ve tüm tedarik döngüsünü yönetmenize olanak tanır.
Yatay Dönüşüm
Envanter yönetimi
Envanter düzeylerini, stok hareketlerini ve stok değerlemesini izlemek ve yönetmek için özellikler sağlar.
Forecasting & Replenishment

SAP MM Modülü (Malzeme Yönetimi)

SAP MM, SAP Material Management'ın kısaltmasıdır. SAP ERP (Kurumsal Kaynak Planlama) sistemi içerisinde satınalma ve envanter süreçlerini yönetmeye odaklanan bir modüldür. Bir kuruluştaki uçtan uca satın alma ve malzeme yönetimi faaliyetlerinin yönetilmesinde çok önemli bir rol oynar.

Ana hedefleri, üretim veya hizmet için gerekli malzemelerin doğru zamanda, doğru miktarda ve doğru yerde bulunmasını sağlarken, maliyetleri optimize etmek ve verimliliği yüksek tutmaktır. Malzeme ihtiyaç planlaması, satıcı seçimi ve yönetimi, satınalma siparişi yönetimi, envanter yönetimi, mal girişi ve çıkışı, fatura doğrulaması ve malzeme değerlemesi gibi çeşitli süreçleri kapsar.

 

SAP MM'nin bazı temel özellikleri ve işlevleri şunları içerir:

  • Ana veri yönetimi: SAP MM, malzemeler, satıcılar ve satın alma bilgi kayıtları ile ilgili ana verileri yönetmenize olanak tanır. Bu veriler, çeşitli satın alma süreçleri için temel oluşturur.
  • Satın Alma: SAP MM, satın alma talepleri, teklif talepleri (RFQ'ler), satın alma siparişleri (PO'lar) oluşturmanıza ve tüm tedarik döngüsünü yönetmenize olanak tanır. Doğrudan tedarik, taşeronluk ve dış hizmet tedariki gibi farklı satın alma türlerini destekler.
  • Envanter yönetimi: Envanter düzeylerini, stok hareketlerini ve stok değerlemesini izlemek ve yönetmek için özellikler sağlar. Mal girişi, mal çıkışı, stok transferleri ve fiziksel stok yönetimi yapabilirsiniz.
  • Fatura doğrulama: SAP MM, satıcı faturalarını satınalma siparişlerine ve mal girişlerine göre doğrulamanıza olanak tanır. Doğru ödeme işleme ve finansal kontrol sağlanmasına yardımcı olur.
  • Malzeme değerlemesi: SAP MM, malzemeler için standart fiyat, hareketli ortalama fiyat ve FIFO (İlk Giren İlk Çıkar) gibi çeşitli değerleme yöntemlerini destekler. Envanter değerinin ve satılan malların maliyetinin belirlenmesine yardımcı olur.
  • Diğer SAP modülleriyle entegrasyon: SAP MM, sorunsuz bir bilgi akışı sağlamak için SAP FI (Finansal Muhasebe), SAP SD (Satış ve Dağıtım), SAP PP (Üretim Planlama) ve SAP WM (Depo Yönetimi) gibi diğer modüllerle entegre olur ve iş süreçlerini kolaylaştırın.

Genel olarak SAP MM, tedarik ve malzeme yönetimi süreçlerini yönetmek için kapsamlı işlevsellik sağlayarak kuruluşların tedarik zinciri operasyonlarını optimize etmelerine ve genel verimliliği artırmalarına yardımcı olur.

Stok Optimizasyonu

Entegrasyon

SD (Satış ve Dağıtım), FI (Finansal Muhasebe) ve PP (Üretim Planlama) gibi diğer SAP modülleriyle sorunsuz bir şekilde bütünleşir.

Replenishment Hesaplaması

Küresel Operasyonlar

Birden fazla para birimini, dili ve vergi yapılandırmasını destekleyerek çok uluslu operasyonlara uygun hale getirir.

Stok Optimizasyonu

Otomasyon

Birçok satın alma ve stok sürecini otomatikleştirerek verimliliğe sağlar, hataları engeller.

Replenishment Hesaplaması

Kapsamlı Raporlama

Gelişmiş raporlama yetenekleri, işletmelerin satın alma süreç performanslarını, malzeme ve stok hareketleri hakkında derinlemesine bilgi edinmesine olanak tanır.

Demo Talep Edin

Demo için hazır mısınız?

Skalla'nın hizmet ve ürünlerinin, şirketinize özelleştirilmiş deneyimler sunması hakkında bilgi almak için bu formu doldurabilirsiniz. Demo talebinizle ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Demo Talebi