SAP CAR POS Data Transfer and Audit (POSDTA)

Yeni Kurulum
Çok Kanallı Veri Toplama
CAR POSDTA, perakende satış noktalarından (POS) gelen işlem verilerini gerçek zamanlı olarak toplar. Bu, perakendecilere satış performansı, stok durumu ve müşteri satın alma alışkanlıkları gibi kritik bilgileri hızlı bir şekilde analiz etme yeteneği sağlar.
Dijital Dönüşüm
Entegrasyon ve Uyumluluk
CAR POSDTA, satış verilerini, finansal işlem verilerini ve malzeme hareketi verilerini SAP ERP'ye aktarır. Ayrıca, farklı analitik bileşenler için POS verilerini sağlama yeteneğiyle birlikte diğer SAP modülleriyle ve üçüncü taraf sistemlerle kolayca entegre olur.
Yatay Dönüşüm
Satış Denetimi ve Veri Doğrulama
Sistemin içindeki POS İşlem Motoru (PIPE), toplanan POS verilerini ana veri ile doğrular, satış denetimini gerçekleştirir ve potansiyel hataları veya tutarsızlıkları belirlemek için çeşitli kontroller yapar. Bu, veri bütünlüğünü sağlar ve iş süreçlerinin verimliliğini artırır.
SAP-CAR-POSDTA

CAR POS Data Transfer and Audit(POSDTA)

Mağazalardan kasa satışı (POS) işlem verilerinin toplanmasını ifade eder. POS işlem verileri, işlem kayıtları (TLOG) şeklinde depoya alınır ve POS Gelen İşleme Motoru (PIPE) tarafından işlenir.

PIPE, alınan POS işlemleri üzerinde, ana veri doğrulama, satış denetimi, POS işlem veri özetleri ve POS işlem verilerini takip eden uygulamalara gönderme gibi birçok işlemi gerçekleştirir.

Mağaza segmentasyonu kullanılan durumlarda her mağaza her ürünü satamayacaktır. Bundan dolayı hangi ürünlerin hangi mağazada satılacağı ya da hangi ürünlerin hangi mağazalarda yasaklanacağının yönetilmesi gerekmektedir. Bu işlemleri kontrol altına almak için listeleme yöntemi devreye girmektedir. Listeleme yöntemi ile bir ürün listeli iken daha sonra yasaklı hale gelebilir. Ayrıca mağaza için yasaklı olan bir ürün mağazaya iade olarak gelebilir.

Listeleme yönteminin avantajlarından bazıları aşağıdaki gibidir;

  • Data Collection : PIPE kullanarak mağazalardan gönderilen işlemleri toplayın ve işleyin.
  • Master Data Verification : PIPE, kaynak bir SAP ERP sisteminden mevcut olan ana verilere karşı POS işlemlerini doğrular.
  • Auditing : Duplicate Transaction Numbers, fiş numaralarında boşluklar, dengelemeli satış ve tender toplamları, kasada toplam karşılaştırıldığında fiş verisi, kredi kartı verisi için PIPE kontrolleri yapar.
  • Sales Auditing : Satış denetimi aktivitelerini gerçekleştirmenizi sağlayan POS Workbench içerir.
  • Data Summary : POS veri özetlerini elde edebilirsiniz.
Stok Optimizasyonu

SAP S/4Hana Retail Integration

CAR POSDTA, satış verilerini, finansal işlem verilerini ve malzeme hareketi verilerini IDocs kullanarak SAP S4/HANA aktarır.

Replenishment Hesaplaması

SAP NetWeaver Business Warehouse

POS Analytics, Trade Foundation Analytics, and Loss Prevention Analytics farklı analitik bileşenler için sağlanabilir.

Stok Optimizasyonu

Other SAP Applications

CAR POSDTA, SAP Forecasting and Replenishment, SAP Workforce Management, SAP Demand Management Foundation ve hatta dış kredi kartı ödeme uygulamaları gibi uygulamalara POS işlem verilerini gönderebilir.

Replenishment Hesaplaması

Integration with CRM Systems

SAP CAR POSDTA, müşteri verileri SAP CRM veya diğer üçüncü taraf CRM sistemleri gibi sistemlerden mevcutsa, POS işlemleriyle müşteri numarasını ilişkilendirebilir.

Demo Talep Edin

Demo için hazır mısınız?

Skalla'nın hizmet ve ürünlerinin, şirketinize özelleştirilmiş deneyimler sunması hakkında bilgi almak için bu formu doldurabilirsiniz. Demo talebinizle ilgili en kısa sürede sizinle iletişime geçeceğiz.

Demo Talebi